Trasy

Rihanna: Live in Concert Tour

Rihanna: Live in Concert Tour to pierwsza trasa koncertowa Rihanny, która odbyła się wyłącznie w Ameryce Północnej w 2006 roku, gdzie Rihanna promowała materiał z pierwszej płyty "Music of The Sun" oraz drugiej "A Girl Like Me". Trasa trwała trzy miesiące, podczas której Rihanna wykonała 36 koncertów.

Podczas tej trasy Rihanna wystąpiła jako support przed zespołem Pussycat Dolls, przed koncertem Jay-Z oraz Ne-Yo, a także Black Eyed Peas.


Good Girl Gone Bad Tour


Good Girl Gone Bad Tour to pierwsza międzynarodowa trasa Rihanny, która odwiedziła Europę, Amerykę Północną, Azję, Afrykę, Australię i Oceanię. Trasa rozpoczęła się 15 września 2007 roku w mieście Vancouver (Kanada), a zakończyła 23 marca 2008 roku w Moskwie (Rosja) i promowała trzecią płytę "Good Girl Gone Bad".  

Podczas tej trasy Rihanna dwukrotnie odwiedziła Polskę! Pierwszy raz podczas Coke Live Music Festival (25.08.2007) oraz na warszawskim Torwarze (19.03.2008).

Na przełomie kwietnia/maja Rihanna dołączyła do trasy koncertowej Kanyego Westa "Glow In The Dark Tour" jako support.


Last Girl On Earth Tour

Last Girl On Earth Tour to druga międzynarodowa trasa Rihanny, promująca czwarty album "Rated R". Była to pierwsza bardzo zaawansowana trasa, podczas której koszt produkcji jednego koncertu wynosił ponad 1 milion dolarów! 

Pixie Lott, Tinchy Stryder i Tinie Tempah supportowali Rihannę w Wielkiej Brytanii, natomiast Ke$ha w Ameryce Północnej.

Trasa oficjalnie została ogłoszona 9 grudnia 2009 roku na planie do teledysku „Hard”. W tym samym miesiącu na swojej oficjalnej stronie artystka zapowiedziała daty koncertów w Europie. 


Loud Tour

Loud Tour promowało piąty studyjny album "Loud". Trasę rozpoczęła się w Baltimore w Stanach Zjednoczonych, a zakończyła w Londynie w Anglii, gdzie w ciągu trzech dni Rihanna nagrała oficjalne DVD z trasy. Artystka odwiedziła Polskę 6 grudnia 2011 roku podczas koncertu w łódzkiej Atlas Arenie.

"Tworzymy niesamowitą przejażdżkę z tą trasą, jestem podekscytowana w dzieleniu się moją nową muzykę z tego albumu! Będziemy mieli niesamowity czas i wiem, że... moi fani są gotowi być LOUD!"

777 Tour 

777 Tour to mini trasa koncertowa Rihanny, podczas której w ciągu 7 dni odwiedziła 7 krajów, gdzie dzień po dniu wykonała 7 koncertów! Trasa miała na celu promocję siódmego albumu studyjnego "Unapologetic". 

Na potrzeby trasy koncertowej Rihanna wynajęła samolot Boeing 777, na pokład którego zabrała dziennikarzy z 81 krajów oraz grupę swoich fanów! Z trasy koncertowej powstał film dokumentalny wydany na DVD.


Diamonds World Tour

Diamonds World Tour to piąta trasa koncertowa barbadoskiej piosenkarki. Trasa objęła Amerykę Północną, Europę, Afrykę, Oceanię i Azję oraz promowała szósty album Rihanny, który swoją premierę miał 19 listopada 2011 roku zatytułowany "Talk That Talk" oraz siódmy, najnowszy album "Unapologetic" wydany w 2012 roku.

Rihanna wystąpiła w ramach Diamonds World Tour również w Polsce! W ramach Heineken Opener Festival w Gdyni 07 lipca 2013 roku.


The Monster Tour

The Monster Tour jest wspólną mini trasą koncertową amerykańskiego rapera Eminema oraz Rihanny. Eminem i Rihanna po raz pierwszy pracowali ze sobą w 2010 roku nad piosenką "Love the Way You Lie". Od tego momentu współpracowali ze sobą tworząc kolejne trzy piosenki: "Love the Way You Lie Part 2" (2010), "Numb" (2012) i "The Monster" (2013).

W lutym 2014 roku ogłosili, że wyruszają we wspólną mini trasę koncertową zatytułowaną "The Monster Tour" i ujawnili trzy daty koncertów. 21 marca 2014 roku do każdego z trzech miast został dodany kolejny koncert ze względu na wielkie zainteresowanie trasą.

Trasa odbyła się w Stanach Zjednoczonych i objęła trzy miasta: Pasadena (California), East Rutherford (New Jersey) oraz Detroit (Michingan).

"Dwie z największych supergwiazd – Rihanna i Eminem – wykonają trzy stadionowe koncerty w ramach ich mini trasy The Monster Tour, która rozpocznie się w Los Angeles, poprzez East Rutherford i zakończy się w Detroit." 

Trasa rozpoczęła się 7 sierpnia 2014 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Followers