Dyskografia

  

1. "Music of the Sun" jest debiutancką płytą Rihanny wydaną 30 sierpnia 2005 nakładem wytwórni Def Jam Records. Album zawiera 12 piosenek oraz remix „Pon de Replay” autorstwa Elephant Mana. W stylu albumu widać karaibskie pochodzenie piosenkarki. „Music of the Sun” zawiera trzy single – „Pon de Replay”, „If It’s Lovin’ That You Want”, oraz wydany tylko w Japonii singel „Let Me”. Album zadebiutował w USA na 10 miejscu listy Billboard 200 i 2 listy Billboard Top R&B/Hip Hop Albums, sprzedając się w nakładzie 69,000 kopii w pierwszym tygodniu od debiutu.

TRACKLISTA:  

01. Pon de Replay 
02. Here I Go Again 
03. If It’s Lovin’ That You Want
04. You Don’t Love Me (No, No, No)
05. La That la, La
06. The Last Time
07. Willing to Wait 
08. Music of the Sun 
09. Let Me
10. Rush 
11. There’s a Thug in My Life 
12. Now I Know 
13. Pon De Replay [Remix]
2. "A Girl Like Me" to druga płyta Rihanny wydana w 2006 roku. Znalazło się na niej 17 nowych piosenek. Powstawała ona w wytwórni muzycznej Jaya-Z. Singlami z tej płyty są: „SOS”, „Unfaithful”, „We Ride” oraz „Break It Off”. Piosenka „S.O.S.” został wybrana do nowej kampanii reklamowej firmy NIKE. Album sprzedał się w ok 3 milionowym nakładzie na całym świecie, a utwór ‚S.O.S’ stał się pierwszym numerem 1. w karierze Rihanny.

TRACKLISTA:  

1. SOS 
2. Kisses Don’t Lie 
3. Unfaithful 
4. We Ride 
5. Dem Haters 
6. Final Goodbye 
7. Break It Off 
8. Crazy Little Thing Called Love 
9. Selfish Girl 
10. P.S. (I’m Still Not Over You) 
11. A Girl Like Me 
12. A Million Miles Away 
13. If It’s Lovin’ That You Want 
14. Who Ya Gonna Run T 
15.Pon De Replay (Full Phatt Remix) 
16. Coulda Been The One 
17. SOS (Jason Nevins Glam Club Mix)3. "Good Girl Gone Bad" to trzeci album studyjny nagrany przez wokalistkę R&B Rihannę, wydany dnia 4 czerwca 2007 w większości krajów europejskich i 5 czerwca w Stanach Zjednoczonych. Wydawnictwo osiągnęło światowy sukces sprzedając się w ilości 8 milionów egzemplarzy oraz stając się najlepiej sprzedającym wydawnictwem muzycznym w roku 2007. Single promujące album w większości stały się hitami, z których największy sukces odniosły „Umbrella” oraz „Don’t Stop the Music” – oba utwory znalazły się na pierwszej pozycji światowego notowania.

Album doczekał się reedycji w czerwcu 2008, rok po premierze standardowej wersji, pod tytułem "Good Girl Gone Bad: Reloaded". Wersja deluxe edition składająca się z podwójnego dysku wzbogacona została o trzy premierowe utwory – amerykański oraz brytyjski singel numer jeden „Take a Bow”, piosenkę nagraną wspólnie z zespołem Maroon 5 „If I Never See Your Face Again” i kolejną kompozycję, która osiągnęła numer jeden notowania Billboard Hot 100, „Disturbia”. Album został odznaczony przez RIAA statusem podwójnej platyny za sprzedaż w USA w postaci 2 milionów egzemplarzy.

W Wielkiej Brytanii "Good Girl Gone Bad" stał się pierwszym albumem Rihanny, który zajął pierwszą pozycję na oficjalnym notowaniu najlepiej sprzedających się płyt w pierwszym tygodniu od premiery sprzedając się w postaci 53 tys. egzemplarzy. Do końca roku 2007 longplay sprzedał się na samych Wyspach Brytyjskich w 560 tys. kopii, stając się dziesiątym w kolejności z najchętniej kupowanych płyt w ciągu roku. Do tej pory album uzyskał status czterokrotnej platyny sprzedając się w samej Wielkiej Brytanii w postaci 1,2 milionów egzemplarzy. Po wydaniu reedycji albumu, Good Girl Gone Bad zanotował awans o kilka miejsc na 11. pozycję, by trzy tygodnie później – rok po premierze standardowej wersji – znalazł się w trójce najczęściej kupowanych albumów zajmując 3. miejsce.

W Stanach Zjednoczonych single sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Album zyskał status podwójnej platyny wydany przez RIAA za sprzedaż w postaci 2 milionów kopii. Longplay zadebiutował na drugim miejscu z dorobkiem 168 tys. sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu od daty premiery.

TRACKLISTA:  

1. Umbrella” (feat. Jay-Z) 
2. Push Up on Me
3. Don’t Stop the Music
4. Breakin’ Dishes
5. Shut Up and Drive”
6. Hate That I Love You (feat. Ne-Yo) 
7. Say It 
8. Sell Me Candy
9. Lemme Get That 
10. Rehab 
11. Question Existing
12. Good Girl Gone Bad 

Good Girl Gone Bad: Reloaded 

13. “Disturbia” 
14. “Take a Bow” 
15. “If I Never See Your Face Again”(Maroon 5 feat. Rihanna)4. "Rated R" to czwarty album studyjny Rihanny. Data premiery przypadała na 23 listopada 2009 roku. Datę wydania albumu artystka umieściła na swojej oficjalnej stronie i Twitterze, pisząc: „Koniec czekania. 23 listopada 09.” Album rozszedł się na świecie w ok 3 milionach egzemplarzy. 5 piosenek z albumu stało się singlami.  8 października 2009 roku Rihanna pozowała do zdjęć, które miały być wykorzystane do tworzenia okładki nowej płyty. Fotografie były robione w Berlinie pod okiem Ellen Von Unwerth. Okładka płyty Rihanny została ujawniona w Internecie 27 października 2009 roku, na amerykańskiej stronie programu MTV.  15 października 2009 roku na swojej oficjalnej stronie Rihanna oznajmiła premierę swojej płyty, obok tej notatki znajdowało się zdjęcie. Fotografia przedstawiała jedynie metalową literkę "R", która to znajduje się na płycie Rihanny i na jej pierwszym oficjalnym singlu promującym. 20 października 2009 roku odbyła się premiera pierwszego singla – "Russian Rouelette".

TRACKLISTA:  

1.Mad House 
2.Wait Your Turn 
3.Hard featuring Jeezy 
4.Stupid In Love 
5.ROCKSTAR 101 (feat. Slash) 
6.Russian Roulette 
7.Fire Bomb 
8.Rude Boy 
9.Photographs (feat. Will.i.am) 
10.G4L 
11.Te Amo 
12.Cold Case Love 
13.The Last Song 
14.Hole in my head (feat. Justin Timberlake)
5. "Loud" to piąty album studyjny Rihanny. Krążek został wydany po raz pierwszy 12 listopada 2010 roku przez wytwórnię Def Jam Recordings. "Loud" skupia się na szybszym tempie muzycznym, począwszy od dance-popu aż do electro-R&B i nawiązuje do dancehallu, znanego z "Music of the Sun" i "A Girl Like Me", jednocześnie włączając rock do „California King Bed” i reggae inspirowane karaibskim nurtem do „Man Down”.

Utwory na płytę były nagrywane od lutego, częściowo w trakcie ostatnich dni trasy koncertowej "Last Girl on Earth Tour" i podczas kręcenia pierwszych scen do pierwszego filmu z udziałem Rihanny, zatytułowanego "Battleship (Bitwa o ziemię)" (2012). Nad płytą pracowali tacy producenci, jak StarGate, The Runners, Polow da Don, Tricky Stewart i Alex da Kid. Na płycie gościnnie wokalu użyczył Drake, Nicki Minaj i Eminem, który to pojawił się z Rihanną w piosence „Love the Way You Lie” tyle, że na płycie w utworze „Love the Way You Lie (Part II)” Rihanna pełni funkcję wokalu prowadzącego. Britney Spears znalazła się na remiksie do „S&M”, którego nie posiada wersja albumowa.

"Loud" uzyskał pozytywne recenzje, za optymistyczny materiał i wokal Rihanny. Album znalazł się na pierwszej pozycji zarówno w Kanadzie, jak i Szwajcarii. W Ameryce trafił na miejsce trzecie, ze sprzedażą 207,000 kopii, co dało rekord w liczbie kupionych egzemplarzy Rihanny w pierwszym tygodniu po wydaniu. Wielkiej Brytanii album wspiął się na szczyt notowania, a ponadto pięciokrotnie pokrył się platyną i został okrzyknięty czwartym najlepszym albumem z 2010 roku w tym kraju. W notowaniu United World Chart, podsumowującym sprzedaż albumów w 2011 roku, album zajął 5 miejsce ze sprzedażą 3,4 milionów egzemplarzy. Do tej pory sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy albumu na całym świecie, a w Wielkiej Brytanii album pokrył się 6- krotną platyną. W  Polsce płyta osiągnęła status 3-krotnej platyny.

Z płyty wydano siedem singli, w tym międzynarodowy hit „Only Girl (In the World)”, „What’s My Name?”, które wspięły się na szczyt UK Singles Chart oraz „S&M”, który w Wielkiej Brytanii osiągnął pozycję trzecią. Wszystkie trzy single osiągnęły pozycję pierwszą notowania Billboard Hot 100, z czego „S&M” stał się dziesiątym hitem Rihanny na tej liście. 30 listopada 2011 roku album został nominowany do nagrody Grammy, w kategorii Album roku.

TRACKLISTA:

1. S&M
2. What’s My Name (feat. Drake)
3. Cheers (Drink To That)
4. Fading
5. Only Girl (in The World)
6. California King Bed
7. Man Down
8. Raining Men (feat Nicki Minaj)
9. Complicated
10. Skin
11. Love The Way You Lie (Part II) (feat. Eminem)6. "Talk That Talk" to szósty album Rihanny. Ukazał się on 21 listopada 2011 nakładem wytwórni Def Jam Recordings. Pierwszym singlem z albumu jest utwór „We Found Love”, nagrany wspólnie z Calvinem Harrisem, który miał premierę w amerykańskim radiu Capital FM, w dniu 22 września 2011 roku. Został też wydany na iTunes tego samego dnia.  Jest to największy hit jaki Rihanna kiedykolwiek nagrała, a także 11. numere 1 artystki na liście Billboard Hot 100. 8 lutego 2012 roku związek ZPAV- Polski Związek Producentów Audio Video przyznał albumowi status platynowej płyty w Polsce.

Drugim singlem jest piosenka „You Da One”, która miała swoją premierę w radiu 11 listopada. Singel zaś został wydany w serwisie iTunes 14 listopada. Album łączy R&B, pop, dance-pop, ale zawiera także inne gatunki jak: hip hop, electro, trance, house i dubstep. Czwartym singlem została piosenka ‚"Where Have You Been". Piosenka "Talk That Talk" była trzecim singlem, ale nie doczekała się teledysku.

"Talk That Talk" łączy w sobie wiele różnorodnych gatunków muzycznych, takich jak pop, hip hop, R&B, electro, dancehall i dubstep, którego użyto po raz pierwszy na albumie Rated R.

TRACKLISTA:

1. You Da One
2. Where Have You Been
3. We Found Love (feat Calvin Harris)
4. Talk That Talk” (feat Jay-Z)
5. Cockiness (Love It)
6. Birthday Cake
7. We All Want Love
8. Drunk on Love
9. Roc Me Out
10. Watch n’ Learn
11. Farewell

Talk That Talk: Deluxe

12. Red Lipstick
13. Do Ya Thang
14. Fool in Love
15. We Found Love (Calvin Harris Extended Mix)7. "Unapologetic" to siódmy studyjny album barbadoskiej piosenkarki. Płyta ukazała się 19 listopada 2012. Pierwszy singiel z albumu "Diamonds" (hit nr 1 w ok.15 krajach) został wydany 27 września 2012. Jest najszybciej wspinającym się singlem po notowaniach w historii Rihanny.

Album wydano w wersji standardowej i deluxe, która zawiera dodatkowe DVD z nagraniem na żywo występu Rihanny na "Loud Tour" w Londynie. Na albumie pojawili się gościnnie David Guetta, Chris Brown, Eminem, Future i Mikky Ekko.
Album był promowany przez specjalną 7-dniową trasę nazwaną "777 Tour". Rihanna wystąpiła od 14 od 20 listopada w 7 różnych krajach. W trasę zabrała grubo ponad 200 dziennikarzy z całego świata i kilku wybranych fanów.

Krążek zadebiutował na miejscu pierwszym brytyjskiej listy najchętniej kupowanych albumów – UK Albums Charts. Tym samym był czwartym albumem Rihanny nr.1 na szczycie tej listy. Zadebiutował także na pierwszym miejscu w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Tym samym "Unapologetic" został pierwszym albumem Rihanny, który dotarł do szczytu US Billboard 200. Został też najszybciej sprzedający się albumem Rihanny w pierwszym tygodniu (238 000 sztuk w USA). Płyta dotarła do Top 5 najchętniej kupowanych albumów także m.in w: Szkocji, Nowej Zelandii, Niemczech, oraz Irlandii. W pierwszym miesiącu po wydaniu płyty osiągnęła ponad 1.2 miliona sprzedanych egzemplarzy na całym świecie.

TRACKLISTA:

1. Phresh Out The Runway
2. Diamonds
3. Numb
4. Pour It Up
5. Loveeeeeee Song
6. Jump
7. Right Now
8. What Now
9. Stay
10. Nobodys Business
11. Love Without Tragedy / Mother Mary
12. Get It Over With
13. No Love Allowed
14. Lost In Paradise

Unapologetic: Deluxe 

15. Half Of Me
16. Diamonds (Dave Aude 100 Extended)
17. Diamonds (Gregor Salto Downtempo Remix)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Followers