Biografia


Robyn Rihanna Fenty, urodziła się 20 lutego 1988 roku na Barbadosie - niewielkiej wyspie znajdującej się na skraju Morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego. Na swojej rodzinnej wyspie została zauważona przez amerykańskiego producenta Evana Rogersa, który przebywał na wakacjach wraz z żoną. Bardzo szybko zauważył talent Rihanny i sprowadził ją do Stanów. Dzięki temu, Rihanna w wieku 16 lat podpisała kontrakt muzyczny z wytwórnią Def Jam i wydała swój pierwszy album, który sprzedał się w nakładzie ponad 2 milionów płyt na całym świecie.

Rihanna urodziła się w miejscowości St. Michael Prish. Jest najstarszą z rójki dzieci Moniki (Braithwaite) i Ronalda Fentych. Monica Fenty ma korzenie afro-gujańskie, natomiast Ronald  barbafowsko-irlandzkie. Rihanna ma także dwóch braci Roreya oraz najmłodszego Rajada.

Dzieciństwo Rihanny nie należało do najłatwiejszych. Ojciec walczył z z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, a matka ledwo utrzymywała całą rodzinę. Gdy małżeństwo Monici i Ronalda rozpadło się, Rihanna miała 14 lat. Po kilku latach jej ojcu udało się pokonać nałóg i odbudować relacje z Rihanną i jej rodziną.

Jako dziewczynka, mała Rihanna wykazywała wielkie zainteresowanie muzyką. W szkole utworzyła girlband razem z dwoma swoimi koleżankami. Należała również do kadetów (wojskowy program dla nastolatków) razem z inną znaną piosenkarką Shontelle.

Rihanna została odkryta na Barbadosie przez Evana Rogersa, amerykańskiego producenta, któremu została przedstawiona przez wspólnych przyjaciół Rihanny i żony Evana, w czasie gdy para spędzała wakacje na wyspie. Po pierwszym spotkaniu z Rihanną, Evan poprosił ją o kolejne. Tym razem zaśpiewała mu swoją wersję piosenki "Emotions" zespołu Destiny's Child oraz "Hero" Mariah Carey. Rogers był pod tak wielkim wrażeniem, że od razu zaproponował Rihannie wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Rihanna przyleciała do USA wraz ze swoja mamą i w tym czasie nagrała swoje pierwsze demo. Trwało to niemal rok, gd z tego względu, że Rihanna nagrywać mogła tylko podczas wakacji szkolnych. W wieku 16 lat dołączyła do firmy nagraniowej Evana Rogersa i Carla Sturkena - Syndicated Rhythm Productions (SPR Records). Pod koniec 2004 roku jej demo zostało wysłane do różnych wytwórni płytowych. Najszybciej odpowiedziała na nie sławny raper Jay-Z, który dopiero co, został wybrany na prezesa wytwórni Def Jam Recordings. Rihanna wzięła udział w przesłuchaniu przed Jayem ora słynnym producentem L.A. Reid. W czasie przesłuchania Rihanna zaśpiewała piosenke Whitney Houston "For the Love of You", a także jej piosenkę "Pon de Replay" oraz "The Last Time", które zamieściła na swoim nagraniu demo. Jay-Z widział w Rihannie niesamowity potencjał oraz głód sukcesu, co spowodowało, że spotkanie zakończyło się podpisaniem pierwszego kontraktu w życiu Rihanny, gwarantującego nagranie jej sześciu albumów w wytwórni Def Jam Recordings.

"Bardzo się wtedy denerwowałam... myślałam sobie 'O Boże, on tu jest, nie mogę patrzeć! Nie mogę patrzeć!', pamiętam, że byłam wyjątkowo cicha. Bardzo nieśmiała. Zmarznięta. Ale niesamowicie szczęśliwa. Siedziałam na przeciwko Jazy-z... TEGO Jay-Zee!. Byłam w ósmym niebie!"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Followers